Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Etiketler
oyunu shadow colossus menzil oyun nasıl of the forum incelemesi

Shadow of the Colossus Oyunu Nasıl
#1
Shadow of the Colossus Oyunu Nasıl oyuncu yorumları,  Shadow of the Colossus Oyunu incelemesi,  Shadow of the Colossus Oyunu ps4 modeli ,  Shadow of the Colossus Oyununda neler değişti,  Shadow of the Colossus Oyununu oynamak zevkli mi ?

DEVLERİ YENMEK KOLAY DEĞİL
Her bir Colossus, tapınakta 16 farklı heykele denk geliyor. Her birini yenince bu heykellerden biri de yıkılıyor. Devler gerçekten de kocamanlar ve ilk gördüğünüz zaman oldukça korkutucu geliyorlar. Fakat her birinin belirli zayıf noktaları var. Bu zayıf noktalara vurunca devlerin enerjileri azalıyor ve sonunda yere yığılıyorlar.
Devleri yenmek de kolay değil, her birinin yenmek için belirli bir strateji yapmak gerekiyor. Bulmaca çözmek gibi. Zaten devlerin olduğu mekanlar da bu duruma göre ayarlanmış. Mesela bir devin zayıf noktası kafasında. Fakat tırmanmak için kafasını aşağı eğmesi gerekiyor. Wander'ı karanlık tarafa doğru çekince, dev onu görmüyor ve Wander'ın olduğu yere vurup yıkmak isterken sersemliyor. Eğilince ise Wander kafasına tırmanıp, zayıf noktaya kılıcını saplıyor. Wander herhangi bir devi öldürdüğü zaman karanlığın kolları tarafından sarmalanıyor ve gözünü yeniden tapınakta açıyor.
Devleri bulmak içinse Wander'ın kılıcı rehberlik yapıyor. Kılıcı ışıklı ortamda havaya tutunca, gideceğiniz yeri görüyorsunuz. Ancak ışık olmayınca herhangi bir şey görünmüyor.
[Resim: shadow-of-the-colossus-1522759089824.jpg]
OYUNDAN DAHA ÇOK MİTOLOJİK BİR HİKAYE
Shadow of the Colossus'un devleri mistik bir amaca hizmet ediyorlar. Oyunun dünyasında devler dışında başka bir düşman yok. Çevrede ise balıklar ve kuşlar dışında başka bir canlı bulunmuyor. Eğer yakalayabilirseniz, kuşlara veya balıklara belirli bir süre tutunabilme imkanınız da var. Kocaman ıssız topraklarda Warder ve atı Agro, devlerin peşinde koşturuyor. Shadow of the Colossus, mistik bir dünyaya sahip. Aslında mitolojik bir dünya. Shadow of the Colossus da bir oyundan daha çok mitolojik bir hikaye. Ueda'nın çoğu oyununda olduğu gibi karakterin özelliklerini, geçmişini, hikayenin tarihçesini ortaya çıkarmak oyuncuya bırakılmış. Bu tür keşifler ve hayran teorileri için bolca ince detay var.
Oyunun yeniden uyarlanmış hali Bluepoint Games tarafından PS2'deki orjinal oyunun kodlarına dayanarak sıfırdan geliştirildi. Grafikler gerçekten çok güzel. Özellikle de devlerin modellemeleri harika yapılmış. Görsel detaylar kendini belli ediyor. Grafikler mitolojik dünyayı harika yansıtıyor. Müziklere gelecek olursak, oldukça başarılılar. Devlerle çarpışırken ve son darbeyi vurduğunuzda çalan parçalar muhteşem. Müzikler ve efektler Shadow of the Colossus'un atmosferini tamamlıyor.
[Resim: shadow-of-the-colossus-1522759088358.jpg]
EKSİLERİ YOK MU? TABİİ Kİ VAR
Shadow of the Colossus'un eksileri de var. Kontroller ve kamera sorun çıkartabiliyor. Oyunu oynarken kamera yüzüne iki devde Wander'ın canı boşuna azaldı ve öldü. Bununla birlikte Agro'nun da kontrolü zor olabiliyor. Agro istediğiniz yöne gitmeyebiliyor, bazen bir kayalığa veya duvara da takılabilir. Bununla birlikte bir keresinde de oyun dondu.
Yaklaşık 10 saat kadar oynanış süresi sunan yapımda, çevreyi gezmekten ve fotoğraf modundan dolayı süreyi uzatabilirsiniz. Yapımın dünyasında etkileyici birçok mekan var ve fotoğraf modunu kullanarak, ekran görüntüsü alabilirsiniz. Oyunu oynadığımız zaman fotoğraf modunu sıklıkla kullandık.
Sonuca gelecek olursak, Shadow of the Colossus gerçekten güzel bir oyun. Üzerinden geçen bunca yıla rağmen duysasal bir oyun deneyimi sunuyor. Yine de Shadow of the Colossus'un tüm oyunculara hitap etmediğini de belirtelim.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi