Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Etiketler
borsa haftaya nasıl başlar hafta pazartesi

Borsa Haftaya nasıl başlar
Borsa Haftaya nasıl başlar, Borsa haftaya nasıl başlayacak, borsa haftaya nasıl başlar tahmini, ve nedenleri,
Borsanın pazartesi gününü yükseliş ile kapatmasını beklerken dolarda hafif bir gerileme yaşanabilir.
Dolar yavaş yavaş 4,52 seviyelerine doğru çekilebilir.
Borsa ise pazartesi günü biraz artış gösterebilir tabii bu artış meclisteki yemin etme töreninin olaysız ve sorunsuz bitmesi neticesinde olacaktır ve Cumhurbaşkanı erdoğanın da saat 16,30 da yemin etmesiyle bu saatlerde artış biraz  daha hızlanabilir.
Pazartesi akşam saat 21 00 civarında ise bakanlar listesinin yani yeni kabinenin açıklanması ile birlikte olumlu yada olumsuz sonuçlar beraberinde gelebilir .
Fakat ben salı günü ve çarşamba günü borsada büyük yükselişler olabileceğini düşünüyorum
Çünkü pazartesi günü bakanlarında artık belli olmasıyla birlikte belirsizlik ortadan kalmış olacak ve aynı gün ohal inde kaldırıldığı açıklanacak olursa yabancılar için bekledikleri hisse alım fırsatı ayaklarına gelmiş olacaktır.
Tabii hisse artış oranında ekonomi bakanının kim olacağı da çok önemli.
Şu anda geçmese de Ali Babacan ihtimali bir köşede bekliyor. Ve ekonomi bakanı Ali Babacan olarak açıklanırsa hemen sonraki gün borsada rekor bir yükseliş beklemek mümkün diye düşünüyorum.
Olası borsa senaryoları arasında benim düşünceme göre çarşamdaya kadar düşüş beklemiyorum. O zamana kadar yaşanacak olaylar ve gelişmeler borsanın ve hisselerin aşağı yada yukarı hareket etmesini tetikleyecektir.
Fakat şu andaki göstergeler önümüzdeki pazartesi ve salı günü için bir artış olacağı ( hisselerin değer kazanacağı ) yönünde.
ytd.
Bul
Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi